مقالات تخصصی ویلا

مزایای شینگل آسفالتی چیست؟

مزایای شینگل آسفالتی چیست؟ پوشش سقف شینگل دارای ماندگاری و دوام مشابهی نسبت به دیگر پوشش های سقف شیبدار شامل پوشش سفال، دکرا، پرچین و … است اما در برابر این مقاومت و حفاظت کافی که از سقف دارند، از قیمت های مناسبی نیز برخوردار می باشند.

این مقرون به صرفه بودن در کنار مزایای شینگل آسفالتی آن را به گزینه ای پرطرفدار برای اجرای سقف های شیبدار تبدیل کرده است. مقاومت در برابر آب و هوای مختلف، مقاومت در برابر رطوبت، انعطاف پذیری، ثبات و … برخی از مزیت های شینگل آسفالتی است که در ادامه این مقاله از سایت بنیان سقف قصد داریم توضیحات تکمیلی پیرامون آن ها را ارائه دهیم.

آشنایی با شینگل آسفالتی

از متداول ترین و پرمصرف ترین پوشش های سقف شیبدار، شینگل آسفالتی می باشد که برای اولین بار چندین دهه قبل توسط معماران و متخصصان آمریکایی طراحی و تولید شده است. پوشش سقف شیبدار شینگل دارای انواع مختلفی شامل شینگل چوبی، شینگل سنگی و شینگل آسفالتی می باشد اما آنچه که به عنوان پوشش شینگل در میان افراد شناخته شده است، شینگل آسفالتی می باشد.

شینگل آسفالتی دارای بیش از صد سال قدمت است و به دلیل طراحی مدرن، استقامت و ماندگاری بالا و همینطور انعطاف پذیری مناسب، برای طراحی انواع سقف ها به خصوص سقف های گنبدی شکل، بسیار پرطرفدار شده است و از محبوب ترین پوشش ها از نگاه طراحان شناخته می شود.

پوشش های سقف شیبدار از نوع شینگل آسفالتی از نفت و سیلیس در لایه های گوناگون تشکیل شده اند و به دلیل برخورداری از طراحی منحصر به فردی که دارند در شرایط آب و هوایی مختلف، تابش نور مستقیم خورشید و بادهای شدید از مقاومت بسیاری برخوردار هستند.

پوشش سقف های شیبدار شینگل آسفالتی در طرح ها و رنگ بندی های مختلفی موجود هستند و شما می توانید از میان آن ها متناسب با دکوراسیون نمای خارجی ساختمان خود انتخاب کنید. نصب آسان و سریع از دیگر مزایای شینگل آسفالتی است که خود منجر به کاهش هزینه های اجرای سقف های شیبدار خواهد شد.

مزایای شینگل آسفالتی چیست؟

مزایای شینگل آسفالتی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، پوشش های سقف شیبدار از نوع شینگل آسفالتی به دلیل تنوع بالا در طراحی و رنگ بندی، مقاومت بالا در برابر بادهای شدید، انتخاب مناسب و بهینه ای از نظر کمی و کیفی می باشند. در واقع مزایای شینگل آسفالتی در کنار قیمت مناسب، آن را به محصولی باکیفیت و مقرون به صرفه تبدیل کرده است که عموم افراد در انتخاب متریال مناسب برای اجرای سقف شیبدار، آن را انتخاب می کنند. در ادامه این مقاله از سایت بنیان سقف قصد داریم به مزایای شینگل آسفالتی بپردازیم.

1.تطبیق پذیری شینگل آسفالتی با شکل سقف

از مزایای مهم شینگل آسفالتی، تطبیق پذیری بالای آن است ؛ به طوری که با اشکال، مدل ها و فرم های مختلف سقف ها به راحتی تطبیق می یابد و قابل اجرا بر روی تمامی سقف ها می باشد.

در واقع زمانی که از شینگل آسفالتی برای اجرای یک سقف شیبدار استفاده می شود، می توان با استفاده از آن زوایا و فرم های گوناگون سقف را اجرا کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که لازم است پوشش سقف شیبدار از آن برخوردار باشد، همین قابلیت انعطاف پذیری و پیاده‌سازی آسان است.

شینگل آسفالتی به راحتی در زوایای مختلف بر روی سقف شیبدار نصب می شود و در صورتی که قصد اجرای یک سقف شیبدار با مدل هایی غیرمتعارف و خارج از اشکال مربعی و مستطیلی را دارید، بهترین گزینه خواهد بود.

2.برخورداری از طراحی متنوع از مزایای شینگل آسفالتی

شینگل های آسفالتی سقف های شیبدار دارای تنوع بسیار بالایی هستند و در واقع هنر دست معماران خبره می باشند. تنوع بالا در طراحی شینگل های آسفالتی سبب شده است که دست مشتریان باز باشد و بتوانند از میان طرح های مختلفی که پیش روی آن ها است، مناسب ترین گزینه را بر اساس دکوراسیون ساختمان و بنای خود انتخاب کنند.

3.برخورداری از رنگ بندی متنوع شینگل آسفالتی

شینگل های آسفالتی در رنگ بندی های متنوعی تولید می شوند و همانند طراحی متنوع این محصول، این مزیت نیز انتخاب های بسیاری را به مشتریان می دهد. هر فرد می تواند متناسب با متریال و رنگ بندی های که در طراحی و ساخت نمای خانه او به کار رفته است، از رنگ مناسب شینگل های آسفالتی برای پیاده‌سازی سقف شیبدار خانه و بنای خود استفاده کند.

4.طول عمر بسیار بالا از مزایای شینگل آسفالتی

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز بدان اشاره کردیم، شینگل های آسفالتی از درجه ماندگاری و مقاومت بسیار بالایی در شرایط آب و هوایی مختلف برخوردار هستند. در واقع فرقی نمی کند آب و هوای منطقه محل زندگی شما چیست، به هر حال پوشش سقف شینگل آسفالتی گزینه مناسبی برایتان می باشد.

5.مقاومت بالای پوشش سقف شیبدار از نوع شینگل آسفالتی در مقابل وزش بادهای شدید

از دیگر مزایای شینگل آسفالتی، مقاومت بسیار بالای این نوع پوشش ها در برابر بادهای بسیار شدید می باشد. بنابراین اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بادخیز است و نگران جدا شدن و آسیب دیدن پوشش اجرا شده بر روی سقف شیبدار خانه تان هستید، باید بدانید که شینگل آسفالتی گزینه مناسبی برای شما می باشد.

6.مقاومت بالای شینگل آسفالتی در برابر آتش

مزایای شینگل آسفالتی چیست؟

پوشش سقف شیب دار از نوع شینگل آسفالتی ساخته شده از مواد فایبرگلاس است که بیشترین مقاومت را در برابر آتش‌سوزی دارد. در واقع در هنگام آتش‌سوزی نیز از گسترش آتش جلوگیری می کند و به دلیل همین مزیت برای اجرای سقف سوله ها، مرغداری ها، ورزشگاه ها و … نیز مناسب است.

7.مقاومت بالا در برابر نفوذ سر و صدا از مزایای شینگل آسفالتی

متریال به کار رفته در شینگل های آسفالتی در کنار طراحی منحصربه فرد آن ها، منجر به مقاومت بالای این نوع پوشش سقف شیبدار در برابر سر و صدا شده است. در صورتی که برای اجرای سقف شیبدار از شینگل آسفالتی استفاده کنید، تا حد زیادی سر و صدای بیرون به داخل خانه منتقل نخواهد شد. این مزیت بیشتر برای کسانی که در مناطق شمال کشور زندگی می کنند، مناسب است چراکه با استفاده از پوشش سقف شینگل آسفالتی سر و صدای برف، باران و تگرگ به داخل خانه منتقل نمی گردد.

8.نصب آسان شینگل آسفالتی از مزایای شینگل آسفالتی

شینگل های آسفالتی به دلیل برخورداری از طراحی مناسبی که دارند، به راحتی نصب می شوند. سهولت در نصب این نوع از پوشش های سقف شیبدار، سبب می شود که طی مدت زمان کوتاهی اجرا شوند؛ این موضوع به معنای کوتاه شدن زمان اجرای سقف شیب دار با پوشش شینگل آسفالتی و همینطور کم شدن دستمزد اجرا می باشد. به همین دلیل شما با انتخاب شینگل آسفالتی ضمن اینکه هزینه مقرون به صرفه ای را برای خرید آن می پردازید، هزینه اجرا و نصب پایین تری را نیز پرداخت خواهید کرد.

9.قیمت مناسب شینگل آسفالتی در مقابل کیفیت بالا

از دیگر مزایای شینگل آسفالتی نسبت به دیگر پوشش های سقف شیبدار و یا حتی دیگر انواع پوشش شینگل، قیمت بسیار مناسب آن در برابر کیفیت بسیار بالا می باشد. اغلب تولید کنندگان و نمایندگی های فروش شینگل های آسفالتی این پوشش را با کم‌ترین قیمت به مشتریان ارائه می دهند.

10.ارزش بالای شینگل آسفالتی در مقابل ماندگاری بالا در آب و هوای مختلف

در کنار قیمت تولیدی پایین، نصب آسان و دیگر مزایای شینگل آسفالتی، این پوشش یک انتخاب عالی برای طولانی مدت می باشد. چراکه با پرداخت هزینه ای به صرفه، می توانید یک پوشش سقف مناسب را طی سال ها بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. ضمن اینکه این نوع از پوشش های سقف شیبدار قابل اجرا بر روی اشکال، مدل ها و فرم های مختلفی از سقف های شیبدار هستند.

کدام رنگ پوشش سقف شیبدار از نوع شینگل آسفالتی بهتر است؟

مزایای شینگل آسفالتی چیست؟

بسیاری از افراد به دلیل مزایای شینگل آسفالتی مایل به خرید و اجرای این نوع پوشش بر روی سقف شیبدار خانه خود هستند اما تردید دارند که کدام رنگ سقف شیبدار برای خانه آن ها مناسب تر است.

برای اینکه بتوانید در این زمینه انتخاب درستی داشته باشید، لازم است در نظر بگیرید که شینگل های آسفالتی رنگ روشن، نور خورشید را منحرف می کنند، در نتیجه سبب کاهش دما در مناطقی با آب و هوای گرم می شوند.

این در حالی است که شینگل های آسفالی رنگ تیره، گرما را جذب می کنند و منجر به گرم تر شدن فضای داخلی خانه در مناطقی با آب و هوای سرد می شوند، ضمن اینکه موجب تسریع در روند ذوب شدن یخ و برف موجود بر روی سقف شیبدار نیز می گردند. بنابراین انتخاب رنگ مناسب شینگل آسفالتی را در وهله اول متناسب با آب و هوای منطقه محل سکونت خود و در وهله دوم بر اساس سلیقه شخصی تان، می توانید انجام دهید.

اجرای پوشش سقف شینگل آسفالتی با بنیان سقف

همانطور که در این مقاله از سایت بنیان سقف مزایای شینگل آسفالتی مطالعه کردید، پوشش سقف شینگل آسفالتی دارای مزیت هایی بسیاری می باشد که آن را به گزینه ای مناسب برای اجرای سقف های شیبدار تبدیل کرده است.

در صورتی که قصد دارید اجرای سقف شیبدار خانه خود را با پوشش سقف شینگل آسفالتی اجرا کنید، لازم است طرح و رنگ مناسب را متناسب با آب و هوای منطقه خود انتخاب کنید. برای اینکار می توانید از مهندسین مجموعه بنیان سقف کمک بگیرید. جهت ارتباط با کارشناسان فنی بنیان سقف برای دریافت مشاوره رایگان و همینطور دریافت خدمات، از طریق شماره های مندرج در انتهای سایت اقدام کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *