مقالات تخصصی ویلا

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

امروزه استفاده از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس و شیبدار در بسیاری از ویلاهای شمال کشور به دلیل آب و هوای بارانی رواج دارد که در عین زیبایی کاربرد خیلی خوبی دارند. از مهم ترین اجزای یک ساختمان، سقف می باشد که ضمن هویت بخشیدن به بنا، می تواند زیبایی آن را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.

همینطور سقف مناسب، محافظ خانه در برابر باد، باران، رطوبت و … خواهد بود. بنابراین اگر مایل هستید، بام خانه خود را به صورت شیروانی طراحی کنید، لازم است از عوامل مؤثر در زیبایی و کارآمد بودن آن مطلع گردید. در ادامه این مطلب قصد داریم انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس را از نظر کیفیت، ماندگاری و زیبایی بررسی کنیم. همراه ما در این مقاله از بنیان سقف باشید.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

نگاهی دقیق به پوشش سقف و ضرورت استفاده از آن در ویلای شمال

اگر نگاهی سطحی و گذرا به ساختمان هایی که در محیط اطرافتان قرار گرفته است کنید، متوجه خواهید شد که صنعت ساختمان سازی هر ساله تحولات بسیاری داشته است؛ اما آنچه که مهم و مورد توجه است، استحکام ساختمان ها می باشد. استحکام و مقاومتی که همراه با ظاهر زیبا باشد.

در دوره های مختلف از ابزارها و مصالح متفاوتی برای ساخت بام خانه و همینطور زیباتر کردن بنای ساختمان ها استفاده می شده است؛ امروزه که ساخت سقف خانه ها به صورت شیب دار گسترش پیدا کرده است، از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس استفاده می شود. در ادامه قصد داریم پوشش های مختلفی که در ساخت سقف شیروانی مورد استفاده قرار می گیرند را بررسی کنیم.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

مزایای انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس به زبان ساده !

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلا می تواند از تولیدات داخلی و یا خارجی باشد. آنچه که در مورد این پوشش ها مهم است، مرغوبیت آن ها است. در واقع بسیار اهمیت دارد که سقف های شیب دار خانه ها پس از ساخته شدن تا سال های سال مشابه روز اول مقاومت، زیبایی و کارایی لازم را داشته باشند و به مرور کیفیت خود را از دست ندهند.

از مزیت انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس این است که در انواع مدل ها، رنگ بندی و کیفیت های مختلف در بازار وجود دارند که می توان با انتخاب مرغوب ترین آن ها پس از اجرای سقف، سال ها از کیفیت و زیبایی آن لذت برد.

آن چه لازم است قبل از خرید انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس بدان دقت داشته باشیم.

قبل از خرید انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس باید به یک نکته توجه داشته باشید و آن قابلیت نصب آسان است. ممکن است بسیاری از افراد به این ویژگی توجهی نداشته باشند، در حالی که بسیار مهم است.

از دیگر موارد مهم در انتخاب پوشش سقف، برخورداری از جلوه بصری است؛ در واقع پوشش های زیبا و متناسب با دیگر اجزای ساختمانتان، می توانند زیبایی بنای شما را دو چندان کنند. لازم است تحقیقات کافی را در مورد مقاومت پوشش های سقف در برابر شرایط محیطی، زلزله، حوادثی شامل حریق و آتش‌سوزی و … داشته باشید تا در نهایت بتوانید بهترین نوع و مقاوم ترین آن را تهیه کنید.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

اگر قصد انتخاب و خرید پوشش سقف را برای ویلای خود در شمال کشور دارید، لازم است نوعی را تهیه کنید که سازگار با آب و هوای شمال باشد. در واقع بسیار اهمیت دارد نوع پوشش سقف خریداری شده با اقلیم منطقه محل زندگی تان سازگار باشد تا به مرور تخریب نشود و یا نیازمند تعمیر نگردد.

در نهایت تمامی سعی شما این باشد که پوشش سقف شیبداری که انتخاب می کنید، دو فاکتور زیبایی و استقامت را به طور همزمان داشته باشد. توصیه کارشناسان بنیان سقف این است که نمونه ای از پوشش سقف را انتخاب کنید که دارای ضمانت و گارانتی باشند تا در صورت عدم رضایت بتوانید با کم‌ترین هزینه نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید.

هدف از بکارگیری پوشش سقف چیست؟

افراد با اهداف مختلفی اقدام به تهیه و خرید پوشش های سقف می کنند. برخی از افراد صرفا انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس را جهت زیباتر کردن نمای ویلای خود انتخاب می کنند؛ برخی دیگر تمایل دارند با اجرای سقف شیروانی از آسیب دیدن ویلا و یا ساختمان خود در برابر آب باران و برف جلوگیری کنند.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

مروری بر مهم‌ترین انواع پوشش سقف

شرکت‌ هایی که در زمینه ساخت و تولید انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس فعال هستند؛ از به روز ترین تکنولوژی ها استفاده می کنند تا انواع پوشش سقف شیبدار را با کیفیت های متفاوت و قیمت های مختلف به دست مشتریان برسانند.

بنابراین پوشش سقف دارای انواع مختلفی است که از مهم ترین آن ها می توان به شینگل، دکرا، ورق هایی با طرح سفال، ایرانیت و … اشاره کرد. در ادامه مروری بر مهم ترین انواع پوشش سقف خواهیم داشت:

1.پوشش سقف شینگل از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

پوشش سقف شینگل از قیر پلیمری و گرانول معدنی ساخته شده است. این نوع از پوشش سقف با تغییرات آب و هوایی و تغییرات دما بسیار سازگار می باشد و در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا آب برف و باران، کیفیت خود را از دست نمی دهد.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

از دیگر مزیت های پوشش سقف شینگل می توان به انعکاس نور خورشید، منعطف بودن در برابر ضربه، ایزولاسیون، فرم پذیر بودن در انواع سطوح قوسی و شیب ‌دار و شکسته، سبکی، نصب آسان و سریع، داشتن گواهی نامه فنی از استانداردهای اروپا، دارای ترکیباتی بدون مواد آلاینده و آزبست، برخوراری از رنگ ثابت به دلیل داشتن رنگ دانه‌های سیلیس و مواد رنگی معدنی و … اشاره کرد.

2. پوشش سقف دکرا

پوشش سقف دکرا تشکیل شده از هشت لایه شامل آلوزینک، آنتی باکتریال، رزین دو میکرونی، سنگ‌ ریزه‌های طبیعی، گالوانیوم، آلومنیوم، آلیاژ مس و اکرولیک پرایمر می باشد.

در زیرسازی این نوع از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس از پروفیل استفاده می شود و با پشم سنگ عایق می گردد و در نهایت با استفاده از میخ، قابل نصب بر روی چوب است.

از مهم ترین ویژگی های پوشش سقف دکرا می توان به زیبایی و یکدست بودن آن، سبکی، عایق در برابر نفوذ آب برف و باران و رطوبت، عدم تغییر رنگ، عدم خوردگی و فرسایش، مقاومت بالا در برابر ضربه و همینطور سازگار با انواع شرایط آب و هوایی اشاره کرد.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

3. پوشش سقف ورقی با طرح سفال

پوشش سقف ورقی با طرح سفال در انواع سقف های شیروانی کاربرد دارد. از این نوع از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس نمی توان برای هر منطقه با هر آب و هوایی استفاده کرد و بی تردید در برابر آب آسیب پذیر است.

از مهم ترین ویژگی های پوشش سقف ورقی با طرح سفال می توان به حجم کم، عمر بالا، وزن پایین، بدون نیاز به رنگ، مقاومت در برابر نور خورشید، قیمت مناسب و به صرفه و همینطور متنوع در رنگ بندی و نصب سریع اشاره کرد.

4.پوشش سقف ایرانیت از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

ارزانترین پوشش سقف شیروانی و شیب دار، پوشش سقف ایرانیت است که در صورت شیب بندی درست، در برابر رطوبت هوا عایق مناسبی می باشد. همپوشانی مناسب لایه ها بر روی یکدیگر، وزن سبک، نداشتن مواد آلاینده و آزبست، مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف از مزیت های این نوع از پوشش سقف می باشد.

اما پوشش سقف ایرانیت از انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس دارای معایبی نیز هست؛ به طوری که عایق صوتی نیست و صدای باران و برف را نمی تواند کاهش دهد؛ از سویی دیگر رنگ این نوع از پوشش ها در برابر نور مستقیم خورشید کم رنگ و زرد می شود. ایرانیت پوششی شکنده و ترد است و تحمل بار کمی دارد، به طوری که ممکن است تجمع برف بر روی آن منجر به ایجاد شکستگی گردد.

اما با تمامی این توضیحات نیز پوشش سقف ایرانیت ساخته شده از پشم شیشه و فایبر گلاس، در کشور ما بیشترین طرفدار را دارد. این پوشش ها هم می توانند برای سقف و هم دیواره های یک ساختمان مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله ویژگی های ایرانیت که آن را از دیگر پوشش ها متمایز می کند، موج دار بودن آن می باشد. ایرانیت ها در وزن ها و ابعاد مختلفی تولید می شوند و افراد می توانند متناسب با نیاز خود از میان آن ها خریداری کنند.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

سقف سنگریزه ای چیست؟

سقف سنگ ریزه ای تشکیل شده از 8 لایه است که هسته آن آلوزینک می باشد. دلیل نامگذاری این نوع از پوشش سقف، این دلیل است که رویه سطحی آن با دانه های سنگ ریزه پوشانده شده است.

آلوزینک و یا گالوالوم آلیاژی از فولاد، آلومینوم و روی می باشد که درصد کمی از سیلیکون نیز در ترکیب آن وجود دارد.

مزیب این سقف ها نسبت به دیگر انواع سقف ها چیست؟

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

سقف های سنگریزه ای نسبت به دیگر انواع سقف ها دارای مزیت های بسیاری است که در ادامه به صورت موردی به آن ها اشاره کرده ایم:

 • قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی نسبت به دیگر انواع پوشش ها شامل شینگل و …
 • استقامت بالا در برابر طوفان و بادهای شدید
 • ضد حریق و آتش‌سوزی
 • مقاومت بالا در برابر زمین لرزه
 • بازده انرژی
 • انعکاس خورشیدی را تا حداقل 65 درصد
 • نشر حرارت تا حداقل 80 درصد
 • مقاومت در برابر تگرگ
 • وزن سبک
 • برخورداری از نمای جذاب و ماندگار
 • عدم زنگ زدگی فلز گالوالیوم
 • حمل و نقل راحت و آسان
 • دارای عملکرد عایقی
 • مانع نفوذ صوت

بهترین انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس کدام است؟

انتخاب بهترین سقف شیروانی برای ویلاهای شما می تواند به فاکتورهای مختلفی وابسته باشد. میزان بودجه ای که برای اینکار در نظر گرفته اید تا حد زیادی تعیین کننده نوع سقف شیروانی شما است.

امروزه بیشتر سقف های شیروانی که معمولا در ویلاهای شمال استفاده می شوند، از نوع حلب و آندوویلا هستند. اما از بهترین انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس ، شینگل است که می توانید برای پیاده‌سازی سقف ویلای خود از آن استفاده کنید.

انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس

اما اگر مایل هستید اجرای سقف ویلای خود را با کم‌ترین هزینه انجام دهید، پوشش ایرانیت ارزان‌ترین پوشش سقف است. نوع دیگری از پوشش سقف نیز با نام حلب وجود دارد که تفاوت آن با ایرانیت این است که ضمن اینکه رنگ شده است، دارای تنوع رنگی بالایی نیز می باشد. لازم به ذکر است که حلب نسبت به ایرانیت از کیفیت و زیبایی بالاتری برخوردار است.

طرح های سقف شیب دار شرکت بنیان سقف

در شرکت بنیان سقف طرح های متنوعی از سقف های شیبدار ارائه می شود. در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

طرح کلاسیک: این نوع سقف با طرح سفال همراه است که می تواند در کنار کنگره های زیبا و خاص برای هر نوع سبک معماری مناسب باشد.
طرح چوب: این طرح یادآور آب و هوای جنگلی است و می توان از انواع رنگ بندی و شکل چوب در این طرح استفاده کرد.
طرح رومن: این نوع از سقف ها برگرفته از سقف های ساخته شده از خاص رس می باشند.
طرح شینگل: این سقف ها حالت سنتی تری دارند و از کیفیت بالا و وزن کمی برخوردار هستند.
شرکت بنیان سقف، دارای سال ها تجربه در ارائه انواع پوشش سقف شیروانی برای ویلاهای لوکس و همینطور اجرای سقف های شیروانی می باشد. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره فنی و تخصصی برای اجرای سقف شیبدار با استفاده از پوشش های مختلف و همینطور قیمت آن ها می باشید، می توانید با کارشناسان بنیان سقف در ارتباط باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *